Жива огорожа, клумба, газон, фітодизайн, ялівець, зимовий сад, озеленення, альпійська гірка своїми руками, багатолітники, англійський сад, французький сад
Блог > Коментарі до замітки

Як вирощувати розсаду томатів.

розсада томатівНе менш важливим, ніж добре насіння, є якість розсади. Розсаду помідор можна отримати трьома способами - купити, виростити самостійно на підвіконні або ж теж виростити, але вже в теплиці, безпосередньо в городі. У першому випадку, при покупці, немає гарантії того, що придбана розсада буде саме того типу і сорту, що заявлений на етикетці. У результаті садівник, витративши сили і час на вирощування таких томатів, може позбутися гарного врожаю.

Другий шлях - вирощування розсади томатів на підвіконні в квартирі. Це захоплюючий, але дуже трудомісткий процес. Для початку потрібно підготувати контейнери з почвосумішшю: 1 частина компосту / 1 частина землі / 1 частина піску. Так як томати воліють слаболужний грунт, на відро суміші варто додати склянку деревної золи, крейди або вапна. Оптимальна температура готового грунту + 20С, що відповідає кімнатній температурі. Насіння висівають в кінці березня на глибину 1,5-2 см, з відстанню між рядами не менше 5 см, рясно поливають. Ідеальні умови для швидкого проростання насіння створює плівка, натягнута на контейнер. Після появи сходів плівку потрібно прибрати. Перші 10 - 14 днів догляд за паростками полягає в акуратному поливі грунту і поворачивании контейнера до світла то однією, то іншою стороною.

Пікіровка розсади.

Після того, як у росточків з'явилися перші 2 справжніх листа, саджанці потрібно пікірувати, пересадивши їх при цьому в більший об'єм землі. Для цього найкраще підійдуть торфо-перегнійні горщики, наповнені сумішшю для розсади. За 2 години до пікіровки рослини рясно поливають, потім акуратно виймають з грунту, обривають третину головного кореня і садять у підготовлені ємності. Корінь обривається для формування більш густої і здорової кореневої системи, що дозволяє в майбутньому рослині захоплювати велику площу живлення. Закладення саджанця вглиб виробляється практично під перші сім'ядольні листочки: це компенсує непотрібну подовженість паростка і призведе до утворення додаткових коренів.

Загартовування розсади.

Наступний важливий етап у вирощуванні здорової розсади - загартовування. Воно починається за 2 тижні до висадки томатів у відкритий грунт. З цією метою на чверть скорочують полив і виносять розсаду на свіже повітря вдень на 2-3 години, з кожним разом збільшуючи час процедури. Останні 4 дні рослини повинні перебувати на вулиці цілодобово. Розсада томатів готова до пересадки у відкритий грунт, якщо має 7 - 9 листочків, стебло товщиною не менше мізинця і яскраво-зелене забарвлення листя.

середа, 13.04.2011, pyh