Строим с нуля под ключ

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика
Жива огорожа, клумба, газон, фітодизайн, ялівець, зимовий сад, озеленення, альпійська гірка своїми руками, багатолітники, англійський сад, французький сад
RSS
вівторок, 11.06.2013

Sad v anhliyskomu kotedzhnomu styli.

 

 

 

 

Сад в англійському котеджному стилі - це відкритий простір, оформлений у вигляді алеї, з оповитих кучерявими трояндами арок, має естетику англійського саду, тільки в сучасному, структурованому вигляді.

Якщо ви маєте у своєму саду достатньо простору для влаштування такої алеї в стилі англійського котеджного саду, радимо вам спробувати втілити цю ідею в життя.

Така алея превнесе у ваш сад романтичну красу і чарівність.

субота, 04.05.2013

 

Класичний французський сад.французський сад
З одного боку, вапняні схили Шампані з нескінченними виноградниками, з іншого - класичний французський сад.
Образи, пов'язані з цими темами, лягли в основу сучасного французського саду.
Даний проект наочно ілюструє, що навіть на досить складних для освоєння вапняних грунтах можна отримати чудовий романтичний куточок для прогулянок і відокремлених роздумів.
Усі матеріали та конструкції саду характерні для північного сходу Франції.
Підпірні стінки з вапняку створені художником Девідом Вілсоном.

Klasychniy francuzskiy sad.З одного боку, вапняні схили Шампані з нескінченними виноградниками, з іншого - класичний французський сад.

 

 

 

Образи, пов'язані з цими темами, лягли в основу сучасного французського саду.

 

 

 

 

 

Klasychniy francuzskiy sad.Даний проект наочно ілюструє, що навіть на досить складних для освоєння вапняних грунтах можна отримати чудовий романтичний куточок для прогулянок і відокремлених роздумів.

 

Усі матеріали та конструкції саду характерні для північного сходу Франції.

 

Підпірні стінки з вапняку створені художником Девідом Вілсоном.

 

субота, 05.01.2013

Зимовий сад являє собою невелику споруду, утворену легкими світлопрозорими алюмінієвими конструкціями. Зимовий сад може бути прибудований до будівлі, розміщений на верхньому поверсі або стояти окремо. У ньому можна розташувати "зелений оазис", спортзал, крісло-гойдалку і журнальний столик для відокремленого читання, ігрову зону для дітей або навіть басейн. Завдяки сучасним можливостям, новим матеріалам в області вентиляції і затінення та опаленню, зимові сади можна перетворити в засклений балкон квартири або терасу заміського будинку. Використання цієї невагомої на вигляд споруди, давно стало улюбленим прийомом у архітекторів, коли в приватних будинках потрібно розширити простір.
Виготовлення зимових садів. Щоб значно спростити роботу по створенню зимового саду рекомендуємо дотримуватися наступного плану дій:
сформулюйте мету будівництва зимового саду: чи буде це веранда, кімната для відпочинку, оранжерея з рослинами, додаткова житлова кімната, тренажерний зал або басейн? Визначте умови експлуатації (сезонна, цілорічна), тип опалення залежить від цього;
виберіть вид споруди (прибудований або окремий зимовий сад); визначте габаритні розміри зимового саду та оптимальну архітектурно-конструктивну форму;
виберіть тип заповнення і систему профілів (ПВХ-профілі або алюмінієві, полікарбонат, склопакети, композитні сендвіч-панелі).

Vigotovlennya zimovikh sadiv svoyimi rukami.Зимовий сад являє собою невелику споруду, утворену легкими світлопрозорими алюмінієвими конструкціями. Зимовий сад може бути прибудований до будівлі, розміщений на верхньому поверсі або стояти окремо. У ньому можна розташувати "зелений оазис", спортзал, крісло-гойдалку і журнальний столик для відокремленого читання, ігрову зону для дітей або навіть басейн. Завдяки сучасним можливостям, новим матеріалам в області вентиляції і затінення та опаленню, зимові сади можна перетворити в засклений балкон квартири або терасу заміського будинку. Використання цієї невагомої на вигляд споруди, давно стало улюбленим прийомом у архітекторів, коли в приватних будинках потрібно розширити простір.

Виготовлення зимових садів своїми руками. Щоб значно спростити роботу по створенню зимового саду рекомендуємо дотримуватися наступного плану дій:

  • сформулюйте мету будівництва зимового саду: чи буде це веранда, кімната для відпочинку, оранжерея з рослинами, додаткова житлова кімната, тренажерний зал або басейн? Визначте умови експлуатації (сезонна, цілорічна), тип опалення залежить від цього;
  • виберіть вид споруди (прибудований або окремий зимовий сад); визначте габаритні розміри зимового саду та оптимальну архітектурно-конструктивну форму;
  • виберіть тип заповнення і систему профілів (ПВХ-профілі або алюмінієві, полікарбонат, склопакети, композитні сендвіч-панелі).

понеділок, 14.05.2012

Vіchnozelenii miksborder: hvoinі v zmіshanih kvіtnikah.Міксбордери - це ефектні квітники, які можна вписати в дизайн практично будь-якого саду. Головне - грамотно підібрати рослини. Більшість з них носять сезонний характер: навесні квіти потрібно висаджувати, на зиму прибирати, пора цвітіння, а, значить, і загальна декоративність теж не довговічна. Але є й вічнозелені міксбордери. Про них ми зараз Вам і розповімо.

Замість звичних квітів такий міксбордер можна зібрати з хвойних рослин, і тоді квітник буде зеленим з початку весни і до самого випадіння снігу. Не бійтеся, висадити 20-метрову ялину ми не запропонуємо.

В хвойному міксбордері, як і в іншому, важлива компактність, щоб погляд міг цілком охопити всю вертикаль з невеликої відстані. Оптимальними будуть кущі і дерева, в дорослому стані висотою  1,5 метра. Втім, якщо дуже хочеться ялина, посадити можна і її. Тільки вибирайте карликовий різновид. В хвойному квітнику непогано приживуться ялиці і сосни, але теж з приставкою "карликова". Доповнити композицію заднього ярусу можна узкопирамидальною і колонновидним ялівцем і туями.

субота, 08.10.2011

Landshaftniy dizayn svoyimi rukami.Будь-який власник заміського будинку прагне, щоб навколишня територія виглядала якнайкраще, в той же час яскравіше, радувала око. Найшвидше результату можна досягти, не наймаючи дорогих дизайнерів. Ландшафтний дизайн можна створити своїми руками і без особливих капіталовкладень. Знадобиться всього дві складових успіху - необхідна інформація і бажання.

Перше, з чого варто починати - це газон. Газон є атрибутом основним, простим у догляді та посадці. Прості сорти (тонконіг, гребника, костриця) після правильного підстригання косаркою виглядають не гірше, чим і дорогі елітні сорти. Планувати треба так, щоб газону ніщо не заважало.

Для нашої країни, з холодною зимою і спекотним літом, ідеально підійдуть деякі вічнозелені рослини, які прекрасно гармонують з газоном. Чималою популярністю тут користуються туя та ялівець.

Наступне питання - це клумби. Буде потрібно по-перше зробити паркан, який може бути і металевим, або декоративним - пластиковим, або традиційним дерев'яним. Після того, як огорожа зведена, і кордони визначені, периметр прикрасити каменем або плиткою, чи іншим матеріалом "до смаку".

п'ятниця, 05.08.2011

Yak stvoriti gorizontalniy Rokarіy?Як створити горизонтальний Рокарій на присадибній ділянці. Переваги горизонтального (плоского) рокарію перед альпінарієм. Вибір ділянки та його підготовка. Підбір рослин.

Поєднання каміння з квітами та зеленню називається рокарієм. Рокарій підрозділяється на три види. Перший це - альпінарій, який є імітацією гори з гірською вершиною, з рослинами, які ростуть на гірських схилах в природному середовищі. Другий вид - це горизонтальний рокарій, а третій - це рокарій, влаштований на підпорах або стінках. Рокарії першого і третього видів досить складні у виконанні, стилі вимагають підвищеної уваги і догляду, тому плоский або горизонтальний рокарій більше підходить для додання незвичайності інтер'єру без особливих матеріальних і фізичних витрат.

Ідеальним місцем для розміщення рокарія на ділянці є сонячна сторона, можливий невеликий схил. Тому що зовнішній вигляд рокарія дуже незвичайний, то біля будинку чи зони відпочинку він буде в центрі уваги. Так як цей кам'яний садок горизонтальний його можна зробити абсолютно будь-якої форми і розміру. Він не тільки внесе щось нове, але і допоможе здійснити перехід між різними зонами, згладити нерівності на ділянці, закріпити грунт близько відмосток і доріжок.

Рослини, що ростуть на гірських схилах вимагають дренажу. Дренажна система потрібна не така складна, як для альпінарію. Якщо грунти на ділянці легкі, то від неї можна зовсім відмовитися. Якщо важкий глинистий грунт, то знімається верхній шар грунту (сантиметрів тридцять) і насипається шар битої цегли близько 15 см. зверху насипається шар родючої землі. Далі укладаються камені. Камені повинні бути однакового кольору і породи їх закопують на третину в землю, так щоб по них можна було ходити без побоювання. Каменів потрібно не багато, стільки, щоб кожен камінь був на виду, але головними все-таки були рослини.

Рослини, що застосовуються в плоскому рокарії, можуть бути практично будь-які. Невеликі хвойні деревця, чагарники з декоративним листям або красиво квітучі, багаторічні, а також однорічні рослини займуть почесне місце в цьому кам'яному саду. Розмір рослин вибирається виходячи з розміру рокарію. Починати створення квіткової композиції треба з тих рослин які будуть домінантами, гарні в цьому хвойні породи, такі як туй, ялівець, ялина. До країв ділянки садять різного виду почвопокривні рослини, які також можуть мати різні форми. Існує величезна кількість прекрасних рослин, які можна застосувати в горизонтальному рокарії і які чудово ростуть у нашій смузі. Плоске розміщення рослин дозволяє використовувати рослини, що мають різні вимоги до грунту. Завершивши посадку рослин, місця між ними та камінням мульчують гравієм або дрібними каменями шаром до п'яти сантиметрів. Це є не тільки завершальним штрихом всієї роботи, а й захистом від бур'янів, а також забезпечить підхід до рослин для догляду за ними.

Переваги горизонтального (плоского) рокарію перед іншими видами.

- Форма і розмір можуть бути будь-якими.
- Зовнішній вигляд дозволяє вписати композицію в будь-який ландшафт.
- Простота у підготовці ділянки.
- Каменів потрібно значно менше, ніж для альпійської гірки.
- Горизонтальне розміщення дає можливість використання рослин з різними вимогами до грунту.
- Мульчування гравієм і дрібними каменями не дає рости бур'янам.
- Завдяки формі та використанню каменів догляд значно полегшується.
- Можливість використання рослин різної висоти.
- Немає жорстких правил підбору рослин.

До недоліків можна віднести необхідність досить великої ділянки землі для розміщення рокарія в порівнянні з іншими видами вертикального розташування.

Якому зовнішньому вигляду рокарія віддати перевагу - справа індивідуальна. Але краще за все створити свою композицію, не за шаблоном, а щось своє неповторне, що гріє вашу душу і приносить саме вам ні з чим незрівняне задоволення.

неділя, 12.06.2011

Pravilne prigotuvannya kompostu.Постало переді мною питання:
Як все ж таки краще, а точніше, правильно, робити компост?
Інформації знайшлося дуже багато, тому доведеться розбити пост на кілька, потім зроблю оглядовий пост, мабуть, прямо тут. Так що дане повідомлення буду постійно поповнювати і допрацьовувати. Отже, зроблю статтю в формі питань і відповідей.
Навіщо робити компост?
Гній сьогодні знайти складно в багатьох місцях (у нашій місцевості це так) і купити недешево. Тому компост часто стає головним джерелом органічного добрива для саду та городу.
Що з себе представляє добре приготований компост? Як правило-це розсипчастий темно-коричневий матеріал, подібний до перепрілого гною і за складом і за виглядом. Компост-це цінне джерело органічного матеріалу і поживних речовин для садових і городніх культур.
Для приготування компосту придатні дуже дешеві інгредієнти. Рослинні відходи від саду і кухні, зів'ялі квіти, скошена трава з газонів, фруктові та овочеві очищення і навіть бур'яни, стануть після кількох місяців в купі компосту, цінних перегноєм (який називається гумус).
Як приготувати компост.
Наскільки я собі уявляю цей процес, я бачу два варіанти:
1. Складувати в купу?
2. Скидати в яму?
3. Зробити контейнер?
Які плюси і мінуси, а також тонкощі у всіх трьох методів, я поступово розгляну.
Як я на сьогоднішній день роблю компост
На даний момент я роблю компост в металевих бочках двохсотлітрових, які раніше використовувалися для води, а з часом проржавіли і стали протікати.

п'ятниця, 13.05.2011

ozelenenie priusadebnogo uchastkaУ невеликому саду складно створити проект озеленення, так як поєднати бажане з можливим виходить лише в рідкісних випадках. Справа в тому, що зробити хочеться багато всього, а територія не дозволяє. У нашій країні середня площа присадибних ділянок 6-10 соток, що, природно, недостатньо для всіх задумок господарів. Однак при розумному підході навіть з такого маленького саду можна зробити справжню цукерочку.

Незважаючи на те, що сад тепер маленький, не можна суціль засаджувати його рослинністю, відкриті ділянки обов'язково повинні бути присутніми. Це додасть об'єм вашому саду і візуально збільшить простір. Так як ділянка невелика, ретельно продумайте кожен метр, кожен клаптик землі, тому що в такому саду всі композиції будуть як на долоні.

Перед початком будь-яких робіт потрібно скласти чіткий план, бажано навіть перенести все це на папір.

Для початку ви вибираєте загальну концепцію або, по-іншому, стиль майбутнього саду.
У залежності від цього будете вибирати ті чи інші архітектурні і декоративні елементи, їх форми та розміри.
Далі починається етап будівельних робіт. Напевно, в процесі будівництва ви внесете які-небудь корективи, адже прорахувати все наперед дуже складно. Це не страшно, важливо тільки щоб загальний стиль саду аніскільки не постраждав від цього, щоб не вийшли дві стилістично різні частини однієї присадибної ділянки.

Після того, як всі роботи закінчені, не полінуйтеся прибрати все сміття з дільниці. А то є такі дачники, які намагаються, створюють чудові декоративні елементи в своєму саду, але залишена посеред ділянки ємність для цементу псує всю картину. Цінуйте свою працю, нехай навколишні милуються створеною вами красою.

четвер, 12.05.2011

Чорна смородинаШкідники смородини, почковий кліщ. Дорослі особини білі, прозорі, червоподібні, довжиною до 0,3 мм, з двома парами ніг. Самки зимують всередині нирок. Рано навесні вони відкладають яйця. Яйцекладка триває близько місяця. Через 1-2 тижні з'являються молоді личинки. Вони схожі на дорослих кліщів, але дрібніші.


Через 12-25 днів, під час масового цвітіння смородини, личинки перетворюються на дорослих комах, які переселяються зі старих нирок блідо-жовтого кольору в нові молоді бруньки. Цей процес триває близько 2 місяців, але найбільш інтенсивно йде в перші 20 днів (в період висунення та відокремлення бутонів і освіти кистей). Протягом літа кліщі розмножуються в знову заселених нирках і, нагромадившись у великій кількості, викликають їх деформацію. До осені заражені нирки стають добре помітними і нагадують качанчики капусти. На наступний рік ці нирки не дадуть пензля ягід, отже врожайність знизиться. Крім того, кліщ поширює збудника небезпечного захворювання - реверсії.

Самий стійкий до почкового кліща сорт - Ошатна. У сильній мірою пошкоджуються сорти Стахановка Алтаю, Ленінградський Велетень, Пам'ять Жучкова, Алтайська Рання.

Почковий кліщ поширюється з посадковим матеріалом, вітром, комахами, людьми, що працюють на ділянці.

Заходи боротьби. Використання здорового посадкового матеріалу. Термічне знезараження здерев'янілих живців. Перед посадкою витримати живці в гарячій воді з температурою 45 ... 46 ° С протягом 15 хвилин. Обприскування насаджень у травні - червні 1%-й колоїдної сіркою або настоєм часнику, тютюну, кульбаби (див. додаток). При слабкій заселеності рослин кліщами рекомендують рано навесні вищипувати і спалювати пошкоджені нирки, при сильній - вирізати і спалювати пагони.

вівторок, 26.04.2011

Як боротися з бур'янами. Заходи боротьби.У наш час тільки самий ледачий дачник не знає, як боротися з бур'янами. Заходів боротьби з бур'янами безліч, і всі вони успішно застосовуються садівниками. З вуст у вуста передаються все нові і нові заходи боротьби з бур'янами, як випробувані, так і знову винайдені, ніким не перевірені.

Можна почати експериментувати, але чи варто це заняття витраченого часу, сил і грошових вкладень? Адже можна просто взяти інструкцію по знищенню бур'янів, прочитати і виконати її, покроково рухаючись по правильних пунктах, перевіреним роками.
Що ж таке бур'яни?

Бур'яни, вони ж сміттєві рослини, ростуть в посівах сільськогосподарських культур і наносять дуже велику шкоду зростанню даних видів. Бур'яни можна зустріти всюди, в садах і городах, у лісах і на галявинах, у міських парках і на берегах водоймищ.

Саме тому на сьогоднішній день тема боротьби з бур'янами стала настільки актуальною серед жителів мегаполісів. А якщо взяти до уваги той факт, що кількість дачників зростає з кожним днем, міські жителі тягнуться до землі, про яку вони практично нічого не знають, то виникла потреба поговорити докладніше про те, як боротися з бур'янами.
Які рослини є бур'янами?

Не будемо описувати кожен вид, для цього буде написана інша стаття, наведемо лише короткий список. Бур'янами є:

* бузина трав'яниста
* хвощ польовий
* в'юнок польовий
* крестовник звичайний
* кульбаба лікарська

Відомо ще велика кількість бур'янистих трав. Так що «ворогів» багато, і треба навчитися з ними боротися!
Як боротися з бур'янами і чи потрібно це робити?

Однозначно можна сказати, що боротьба з бур'янами просто життєво необхідна. Вони завдають шкоди, як культурним рослинам, які через сусідство з цими шкідниками, хворіють, погано ростуть і дають маленький врожай, так і для людей, які можуть отримати різні отруєння і захворювання. До речі, цікавий факт, в радянські часи були введені і діяли спеціальні правила боротьби з бур'янами. Потім їх, на жаль, відмінили. Багато хто знає, як важко боротися з бур'янами, коли сусідську ділянку довго не обробляють, смітних трав повне роздолля, вони розростаються у подвоєному темпі. Тому, було легше, коли знищення бур'янів було обов'язком хазяїна ділянки.
Які заходи боротьби з бур'янами відомі?

Вчені багатьох країн протягом довгих років займаються дослідженнями. Вони намагаються знайти «правильну формулу» для повного і остаточного знищення бур'янів. Але поки що безрезультатно ... Всі методи, застосовувані в даний час, є лише тимчасовими заходами. Бур'яни продовжують дротувати нас своєю присутністю. Навчені життєвим досвідом дачники помітили, що бур'яни ростуть посиленими темпами у два заходи. Перший зростання починається на початку-середині травня, другий етап припадає на середину липня. Зрозуміло, що ці дані можуть відрізнятися в різних кліматичних зонах і залежать від погодних умов. Але в середньому зростання відбувається в ці періоди.

Існують такі основні методи боротьби з цими «монстрами»:

Фізичні заходи боротьби з бур'янами, Такі, як знищення бур'янів за допомогою струму високої частоти, або розведення багать на місцях, уподобаних бур'янами.

Хімічні заходи боротьби з бур'янами, Тобто використання гербіцидів - хімічних засобів, для боротьби з бур'янами, шкідниками і різними хворобами рослин. Багаторічні старання вчених увінчалися великим успіхом, знизилися витрати на захист врожаю. Але робота над новими гербіцидами не зупиняється. З'являються все нові і нові кошти.

Дуже важливо не допустити дозрівання насіння бур'янів, так як вони на майбутній сезон обов'язково проростуть, і ви будете з ними боротися з початку дачного сезону і до заморозків. Воно вам треба? Сходи бур'янів найкраще викопувати мотикою, а після прополки розпушувати землю граблями. Це дуже поширений, але, поряд з цим, і самий трудомісткий метод, так як займає дуже багато часу і сил, необхідно проробляти це постійно. Є інший метод: прополка проводиться в період між ущільненням грунту і посівом насіння. Але найлегший, найбільш часто вживаний спосіб - дати бур'янам прорости, а потім обробити всю поверхню землі гербіцидами. Витримати декілька днів і зайнятися своїм городом.
Метод ручної прополки

Поряд з використанням передових технологій, до цих пір не зжив себе, а іноді і є чи не основним і єдиним, метод ручного прополювання. Особливо його поважають люди, які не довіряють різним хімічним впровадженням, а також не приймають різні нововведення.

Боротьбу з бур'янами треба починати з осені, ділянка якісно перекопується, краще два рази, щоб не пропустити якийсь шматочок землі. Коріння бур'янів треба вибрати і спалити. Це допоможе надалі уникнути масового зростання бур'янистих рослин на вашому городі.


Розглянемо використання цього методу на прикладі всім відомого бур'яну під назвою пирій повзучий. У боротьбі з будь-якою смітною рослиною необхідно знати біологію самої рослини, яке в нього коріння, як воно розмножується, тільки в цьому випадку можна зупинити розвиток. Пирій розмножується за допомогою кореневищ і коренів, причому розростається він дуже швидко. Цікавий момент, при висмикуванні пирію коріння іноді обламуються, а залишені на ділянці вирвані коріння не гинуть, як у багатьох інших бур'янистих трав, а проростають із ще більш високою швидкістю. Причому, від кожного шматочка кореня, з'являється кілька пагонів. Тому при знищенні пирій необхідно висмикнути, вичесати грядки граблями, винести бур'ян з городу, висушити, а ще краще спалити.
Як ще боротися з бур'янами?

Щодо недавнім винаходом є мульчування, тобто земля покривається спеціальною плівкою, в результаті чого помітно скорочується зростання бур'янів. Цю плівку можна придбати у спеціалізованих магазинах.

Якщо у вас мало вільного часу і не вистачає рук на все, що треба зробити за час «відпочинку» на дачі, то рекомендуємо вам все-таки прислухатися до порад фахівців і скористатися допомогою гербіцидів, таких як Раундап, Торнадо, лонтрел та інших. Але треба мати на увазі, що деякі гербіциди знищують все живе на ділянці, тоді як інші діють вибірково.

Використовуйте зручний для вас метод боротьби з бур'янами і ваша земля «скаже вам спасибі», давши чудовий урожай!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5